You need to upgrade your Flash Player.


 
TARIMSAL ALANLARDA GÜNEŞ PANELİ KULLANIMI

Güneş Pilleri ya da fotovoltaik piller diye anilan cihazlar, yarı iletkenlerin fotovoltaik etki özelligini kullanarak, günes isigindan elektrik enerjisi üretirler. Günes pilleri, kurulan sisteme bagli olarak bir kaç kW'dan birkaç MW'a kadar elektrik üretebilir. Yüksek üretim maliyetleri nedeniyle, yakin zamana kadar oldukça az kullanilmistir. Günümüzde kullanımı yaygınlaşan bu sistem ile çok uygun fiyatlarda kendi enerjinizi üretmeniz artık çok daha kolay bir hal almaktadır.

Türkiye'nin tarıma dayalı bir ekonomiye sahip olması ve tarımsal alanda üretim yapan bir çok çiftçinin yüksek maliyetlerde enerji kaynağını kullanması büyük bir gider olarak göze çarpmaktadır.

Saray Test Elektronik olarak geliştirdiğimiz güneş paneli sistemlerimizle artık, ülkemizin emektar üreticileri olan çiftçilerimizin elektrik enerjisi maaliyetlerini sıfıra indirmeyi hedefliyoruz. Her türlü arazi şartlarına stabil edilebilen güneş panelleri ile uzun süre aküden çalışabilecek elektronik ürünleri kullanma imkanı sağlanabiliyor.